Cuma , Şubat 24 2017
Home / El İşleri ve Örgüler / Öğretmenlerin 2015 Haziran Ayı İl Dışı Atama Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı…

Öğretmenlerin 2015 Haziran Ayı İl Dışı Atama Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı…

Öğretmenlerin 2015 yılı isteğe bağlı il dışı yer değiştirme kesin sonuçları atama.meb.gov.tr üzerinden açıklandı. Haziran 16’sında sona eren il dışı atama başvuruları sonrası sonuçlar geldi…

 

Milli Eğitim Bakanlığı, 8 Mayıs’ta duyuru yayımlamış ve yer değiştirme başvurularını 10 ila 16 Haziran 2015 tarihleri arasında alınacağını; atamaların 18 Haziran 2015 tarihinde yapılacağını; ataması yapılanların ilişik kesme işlemlerinin ise 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlatılacağını bildirmişti.

Öğretmenler www.onlukhaber.com’da , MEB’in il dışı sonuçlarını öğrenebilirler…

İsteğe bağlı il dışı tayin sonuçları atama.meb.gov.tr aracılığı ile öğrenilecek. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) personel genel müdürlüğü gün içerisinde il dışı atama sonuçları için kontenjanları duyuracaktır.

Yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında alınacak; atamalar 18 Haziran 2015 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

2015 yılı  İl Dışı Atama Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle il millî eğitim müdürlüklerince giderilecek; bu şekilde giderilemeyen tereddütler ise Bakanlığa bildirilecektir. Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın