Cuma , Şubat 24 2017
Home / El İşleri ve Örgüler / Arda Turan’ın Bilmediğiniz Özellikleri

Arda Turan’ın Bilmediğiniz Özellikleri

Futbol dünyasını yakından takip eden birisi iseniz Arda TURAN’ın Galatasaray parlayıp, şimdilerde ise büyük bir İspanyol takımına transfer olduğunu düşünüyorsunuz. Avrupa liglerinde ender sayılacak kadar az sayıda ki bir oyuncumuz. Özellikle dünya marka ligler arasında birinci sırada olan Japonya’dan Avustralya’ya kadar pek çok ülkeden taraftar bulan İspanya liginde oynuyor. Anadolu takımları’nın her hangi birinde emekliliğini beklemek yerine, dünya devlerinin çarpıştığı bir ligde oynamak için Atletico Madrid gitti. Şimdilerde ise bomba gibi bir haberle, Barcelona futbol kulübüne transfer olmasıyla adından söz ettirmeye başladı.

Başarı ivmesi sürekli yükselişe geçen Arda Turan onluk bilmediğiniz özellikleri birlikte deĞinelim. Onun bu kadar büyük bir lig takımında oynamasına neden olan özelliklerini hep beraber görelim.

1) Barış Manço ve Ahmet Kaya dinlemeden maça çıkmıyor.

arda-turan-onluk-bilmedigimiz-ozellikleri-1

Şimdilerde Barcelona ile el sıkışan oyuncumuz Arda Turan onluk bilmediğiniz özellikleri ilk sırasında maç öncesi, Barış Manço ve Ahmet Kaya dinlemesi. Her iki sanatçının şarkılarını defalarca dinleyip, oyuna ısındığını söylemektedir. Birinin heyecan, diğerinin ise dibe vurum anlamına geldiğini söyleyen futbolcu, bu sayede kendini daha iyi motive ettiğini belirtiyor.

2) Maç İçin Isınırken Yasin Suresini Dinliyor

Atletico Madrid's Arda Turan celebrates his goal against AC Milan during their Champions League last 16 second leg soccer match at Vicente Calderon stadium in Madrid March 11, 2014. REUTERS/Sergio Perez (SPAIN - Tags: SPORT SOCCER)

Futbolcular attıkları goller sonucu sevgilerini çeşitli şekilde gösteriyorlar. Ülkemizde fenomen olan ve her maçtan sonra şükür secdesi yapan Dem Baba gibi, Arda Turan onluk bilmediğiniz özellikleri ikinci sırada dindar yapısı oluşturuyor. Özellikle, büyük derbi maçlarda attığı goller sonucu şükür secdesine duruyor. Bu onun için yukarıdakine teşekkür anlamına geliyor. Ayrıca ünlü oyuncumuz, karşılaşmaya çıkmadan önce 15 dakika ısınma esnasında, akıllı telefon Yasin suresini dinliyor. Bu onu ruhsal ve maça hazırlanması için çok önemli olduğunu söylüyor.

3) Auidi A7 Sportback kullanıyor

arda-turan-onluk-bilmedigimiz-ozellikleri-3

Arda Turan onluk bilmediğiniz özellikleri ise Audi meraklısı olması. Futbolcuların çoğunluğu lüks otomobilleri çok seviyorlar. Bu onların hakları oluyor bir nevi, genç oyuncumuz Auidi A7 Sportback şaşmıyor.

4) Plastik Top Merakı

arda-turan-onluk-bilmedigimiz-ozellikleri-4

Arda TURAN her oyuncu gibi futbol yaşantısına, mahalle arasında oynadığı plastik topla başladı. Şimdilerde ise özel üretim olan Adidas marka futbol topuyla fileleri havalandırıyor.

5) Hayko Cepkin Sevmiyor

arda-turan-onluk-bilmedigimiz-ozellikleri-5

Barcelona yeni transferi Arda Turan en sevmediği sanatçı ise Hayko Cepkin. Ancak bunun yanında Şener Şen ve Kemal Sunal çok sevdiğini de belirtmek gerekiyor.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın