Cuma , Şubat 24 2017
Home / El İşleri ve Örgüler / Türkiye Süper Lig En Değerli Takımları

Türkiye Süper Lig En Değerli Takımları

Türkiye Süper Lig başlamasına aylar kala sizlere ligde mücadele eden takımların değerlerini anlatmaya çalışacağız. Her ne kadar Avrupa’nın büyük ligleriyle boy ölçüşemese de ülkemizin en değerli on takımı hangisi birlikte görelim.

1) Galatasaray

 turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-1

İlk sırayı büyük bir taraftar gurubuna da sahip olan ve Avrupa’da Şampiyonlar lig kupasını almış takım Galatasaray yer alıyor. Ünlü kulübün piyasa değeri yaklaşık 160 milyon Euro olarak hesaplanıyor.

2) Fenerbahçe

 turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-2

Türk liginde kıyasıya mücadele veren ikinci en değerli takım ise Fenerbahçe. Bu güzide takımın azımsanmayacak derecede yerli ve yabancı pek çok taraftar gurubu bulunmakta. Son yıllarda başkanı hakkında çıkan hapis kararıyla gündemden düşmeyen takımın piyasa değeri ise 151 milyon Euro olarak tahmin ediliyor.

3) Beşiktaş

turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-3

Üç büyüklerden biri olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü değeri ise diğer büyük takımlar gibi yüz milyon Euro değerlerinde. Yine Anadolu ve İstanbul’da büyük taraftar gurubuna sahip takımın 102 milyon Euro değer ettiği düşünülmekte.

4) Trabzonspor

turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-4

Kimileri üç büyükler olarak adlandırsa da, kimileri için Anadolu takımları’nın olmazsa olmazı Trabzonspor’dur. Özellikle pek çok ünlü iş adamı bu şehirden çıkmıştır. Anadolu kaplanı lakaplı takım son yıllarda ligde kalmak dışında bir başarısı olmasa da azımsanmayacak derecede bir değeri olduğu da söylemeden geçirmeyelim. Ünlü kulübün piyasa değeri yaklaşık 68 milyon Euro değerinde.

5) Bursaspor

 turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-5

Sanayi üretimi ile lider şehir Bursa’nın en önemli takımlarından birde Bursaspor. Şehrin lokomotifi gibi görünen takım Anadolu kulüpleri arasın da en değerli 5. takım olma unvanını elinde bulunduruyor. Yeşil beyazlı takımın piyasa değeri ise 60 milyon Euro değerinde.

6) Kasımpaşaspor

turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-6

En değerli altıncı takım sıralamasında ise yine İstanbul takımları yer alıyor. Kasımpaşaspor’un genel piyasa değeri 46 milyon Euro olarak hesaplanıyor.

7) Eskişehirspor

 turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-7

Ülkemizin önemli sanayi, askeri ve öğrenci şehri Eskişehir’in futbol takımı da değer anlamında 7. sırayı elinde bulunduruyor. Kulübün 41 milyon Euro değerinde olduğu söyleniyor.

8) Gençlerbirliği

 turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-8

Başkent Ankara’nın temsilcisi olan Gençlerbirliği önemli bir Anadolu takımı olarak karşımıza çıkıyor. Yine en değerli bazında 36 milyon Euro değeri ile sekizinci sırayı elinde bulunduruyor.

9) Sivasspor

turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-9

En değerli dokuzuncu takım ise; 34 milyon Euro ile elinde tutuyor.

10) Gaziantepspor

turkiye-super-ligin-en-degerli-onluk-takimlari-10

Son olarak güneyde Suriye ile komşu olan ve büyük bir sanayi şehri olan Gaziantepspor piyasa değeri ise 27 milyon Euro.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın