Cuma , Şubat 24 2017
Home / El İşleri ve Örgüler / Kuzey Kore’den Onluk Kareler

Kuzey Kore’den Onluk Kareler

Kuzey Kore denince aklınıza her zaman Amerika Birleşik Devleri ile giriştiği nükleer rekabet aklımıza geliyor. Çok uzaklarda Uzak doğuda yer alan ülke, 1950 yılında yaşanan ve 3 yıl süren kore savaşı sonucu kuzey ve güney olarak ikiye ayrılmıştı. Güneyde bulunan kardeşi teknoloji devi olurken kuzeyde bulunan kardeşi ise tam bir demir perde ülkesi konumunda.

Şu sıralar çılgın başkanları tarafından yönetilen ülke dünya ile tüm bağlantıları kesilmiş durumda. Ülkeye turistik geziler bile yetkililerin izin verdiği şekilde ve belirlenen bölgelerde yapılıyor. Eski dönem 60’ları anımsatan yapıları ve eskimiş araçları ile dünyanın bir kaç Sosyalizim ideolojisi ile yönetilen ülkesinden çeşitli karelerle karşınızda olacağız.

kuzey-koreden-onluk-kareler-1

kuzey-koreden-onluk-kareler-2 kuzey-koreden-onluk-kareler-3 kuzey-koreden-onluk-kareler-4 kuzey-koreden-onluk-kareler-5 kuzey-koreden-onluk-kareler-6 kuzey-koreden-onluk-kareler-7 kuzey-koreden-onluk-kareler-8

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın