Cuma , Şubat 24 2017
Home / DÜNYADAN / ‘Müslümanlara en samimi dileklerimizi sunuyoruz’

‘Müslümanlara en samimi dileklerimizi sunuyoruz’

Official portrait of President-elect Barack Obama on Jan. 13, 2009. (Photo by Pete Souza)

ABD Başkanı Barack Obama, Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Obama, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ben ve eşim Michelle, Ramazan Bayramı’nı kutlayan ABD ve dünya genelindeki Müslümanlara en sıcak dileklerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Müslümanların, Ramazan ayının yenilenme ve yoksullara yardım etme zamanı olduğunu kendilerine hatırlattığını belirten Obama, Ramazan Bayramı’nın kutsal ayını sonlandırırken aynı zamanda da bireylere kutlama ve şükranlarını sunma imkanı verdiğini kaydetti.

ABD’li Müslümanların bayramı kutlarken bayramın, her bir Amerikalıya tüm din ve inançlara saygı gösterilmesinin önemini kendilerine anımsattığını vurgulayan Obama, yıl içinde New York şehrinde okulların takvimlerine Noel ve Hanuka bayramlarının yanına Ramazan Bayramı’nı eklediğini ve Güney Carolina’daki kilise saldırısının ardından, yakılan kiliseler için genç bir Müslümanın 75 bin dolar yardım toplanmasına öncülük ettiğine dikkati çekti.

Obama, mesajını şöyle bitirdi:

“Ben ve Michelle bugünün hem ABD’deki hem de dünya genelindeki sizlerin evlerine mutluluk getirmesini ümit ediyorum. Ramazan Bayramınızı kutlarım.”

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

One comment

  1. Tabi conom tabe tabe tabe….

Bir Cevap Yazın