Cuma , Şubat 24 2017
Home / El İşleri ve Örgüler / Kadınları Uyaran Ve Öven 10 Hadis-i Şerif…

Kadınları Uyaran Ve Öven 10 Hadis-i Şerif…

1- Cennet annelerin ayaklarının altındadır.

anne

 

2- Kıyamet gününde en fena insan, hanımıyla sırrını paylaştıktan sonra onun sırrını ifşa eden kimsedir.

kekemelik-tedavi-onluk

 

3- Cennet ehlinin en faziletli kadınları:  Hz. Hatice (annemiz), Hz. Fatıma (Efendimizin kızı) , Hz. Asiye (Firavun’un hanımı) Hz. Meryem ( Hz. İsa a.s.’ın annesi)’dir.

dini-anne

4- Geceleyin kalkıp namaz kılan, hanımını da kaldıran, kalkmazsa yüzüne su serperek uyandıran kimseye Allah merhamet etsin.

çocuk-ve-namaz

5- (Yanında mahremi bulunmayan) Kadınların yanına girmekten sakının. Bunun üzerine Ensar’dan birisi: Ey Allah’ın resulü kocamın erkek akrabası için ne dersiniz? dedi. “Onlarla halvet-yalnız kalmak-, ölüm demektir.” buyurdu.

mahrem

6- Ey müslüman kadınlar! Komşu hanımlar birbiriyle hediyeleşmeyi küçümsemesin alıp verdikleri şey bir koyun paçası bile olsa…

 

 

hediye-(1)

 

7- Kocasını memnun ederek ölen kadın cennetliktir.

cityoflondon

 

8- Her fert ehlüiyalinin raisidir ve raiyetinden mesüldür. Kadın, beyinin hanesinin ve çocuğunun raisidir. Hasılı her birerleriniz raidir ve her birleriniz rayetinden sorumludur.

a_aile2

 

9- Allah’a ve ahiret gününe inanmış bir kadının yanında, kendisiyle evlenmesi haram olan bir yakını bulunmadan bir gün –  bir gecelik yolculuğa çıkması helal değildir.

yolcu

 

10- Cehennemlik olup da kendilerini dünya gözüyle görmediğim iki güruh vardır. Biri, yanlarında bulunan sığırkuyruğu gibi kamçılarla insanları döven zalim bir güruhtur. Diğeri ise, giyinmiş oldukları halde çıplak görünen ve diğer kadınları kendileri gibi giyinmeye zorlayan ve başları deve hörgücüne benzeyen kadınlardır. İşte böyleleri cennete giremeyecek ve onun kokusunu dahi alamayacaklardır. Halbuki onun kokusu nice uzak mesafelerden alınabilecek keyfiyettedir.

aile-ve-Çocuk

 

 

 

 

 

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın