Cuma , Şubat 24 2017
Home / Diyet ve Bakım / Türk Kahvesinin Bilinmeyen Faydaları

Türk Kahvesinin Bilinmeyen Faydaları

Türk kahvesinin 40 yıllık hatırının dışında, bilmediğimiz daha birçok faydası var. Acı da olsa 40 yıllık hatırı küçük bir fincana sığdıran Türk Kahvesi…

Gelelim faydalarına :

Öncelikle diyetlerde Nescafeden daha fazla tercih edilen Türk Kahvesi Nescafeye göre daha az kafein içermektedir. Bu yönüyle bir adım öne geçmektedir.

türk-kahvesinin-yeni-faydalariTek başına insanı zayıflatmasa da diyet yapan kişilerin metabolizmasını hızlandırıyor. Böylece yağların eriyip vucüttan gönderilmesine yardımcı oluyor. Ancak Türk kahversini şekerli içmemek gerek yoksa kilo artışı bile yaşayabiliriz. Tercihimiz sade diye isimlendirilen şekersiz Türk kahvesinden yana olmalı.

Hoş bir acılıkla yudumladığımız Türk kahvesini günde 2-3 fincan tüketebiliriz. Halk arasında kahve selülite sebep oluyor şeklinde yanlış bir düşünce var. Tam tersi yağ parçacıklarının azalmasına neden olur. Bunun yanında halsiz kaldığımızda en büyük enerji içeceği rolünegiren Türk kahvesi kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı oluyor. Baş ağrısınıda faydalı olduğu ve baş ağrısını dindirdiği de yaşantılarla öğrenilmiştir.

Tek başına kilo vermeye yardımcı olur mu? diye sorulursa cevabımız tabiki hayır olacaktır. Ama spor ve diyetle Türk kahvesini buluşturursak amacımıza ulaşmamız daha kolay olacaktır. Çünkü Türk kahvesi hem yağların yakılmasına yardım ederken, aynı zamanda tokluk hissi de veriyor. Tecrubelerle bu tokluk hissinin yaşandığını söyleyebiliriz.

Günde 2-3 fincan şekersiz Türk kahvesi ile zayıflamaya yardımcı olsa da durumu abartıp fazla içersek herşeyin fazlası zarar olduğu kuralını hatırlamalıyız. Durumu abartıp fazla içersek mide rahatsızlıkları yaşabiliriz. Buna da dikkat etmeliyiz.

Fincanlarımız dolu, neşemiz bol ve yağlarımız az olsun.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın