Cuma , Şubat 24 2017
Home / Dekorasyon / Rahatlatıcı Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Rahatlatıcı Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Eve gelindiğinde dinlenilebilecek bir oturma odası isteniyorsa pastel tonlarda renk tercih etmek gerekiyor. Oturma odası için doğanın renklerinden faydalanmak da dinlendirici bir ortam hazırlamaya yardımcı oluyor.

Gül kurusu tonları, kahverooturma odasengi tonları, gökyüzünün tonları dinlenilebilecek bir ortam için uygun renk tercihleri. Yer döşemesinin renginin açık olması ortamın ferah ve sakin olmasını sağlıyor. Bunun yanında perde rengini de iyi seçmek gerekiyor. Odanın boya, mobilya ve döşeme rengine uygun olup ışıklı ve ferah bir ortam sağlamalı.

Döşeme koyu renk olduğunda, ferah bir hale getirmek için açık renk bir halı kullanmak gerekiyor. Duvarda ortama uygun hoş bir resim de oturma odasına şıklık katacaktır. Rahatlık için mobilyanın rahat ,yeteri kadar yumuşak olmasına dikkat edilmeli. Sık sık misafiriniz oluyorsa yatak olma özelliğine sahip olduğuna dikkat etmek gerekiyor.odaOdanın ışık alma durumu da çok önemli. Doğal ışık kaynaklarından faydalanmak gerekiyor.Ayrıca odayı gereksiz eşyalarla boğmamak gerekiyor.Rahatlık , sakinlik, ferahlık, dinlendiricilik istiyorsak renk tercihleri, mobilyanın dekoresi, perde, boya, döşeme uyumuna dikkat etmek gerekiyor.

 

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

One comment

  1. Paylaştığınız herşey çok güzel ancak bu güzelliklere ulaşamayan İnsanlara öneri yaparsanız daha mutlu oluruz

Bir Cevap Yazın