Cuma , Şubat 24 2017

Su Sesi…

Su sesi, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde bulunan harika bir yedir. Doğa harikası olan Su Sesi tam bir stres atıcı yerdir. Yemyeşil bir doğada su sesleriyle eşsiz doğa manzarasıyla yapacağınız kahvaltıyı ömür boyu unutamazsınız.

IMG-20160315-WA0006

 

 

İnsanlar yoğun iş temposundan dolayı çok stresli ve tempolu bir hayat yaşarlar. İş hayatı, şehrin boğucu havası, hayatın yoğunluğu, şehirlerin gürültüsünden hayatın nasıl aktığını bazen unuturlar. Sessiz bir ortama, rahatlatıcı bir yere gitmek isteriz. Hatta buna kaçmak isteriz de diyebiliriz. Araştırmalara göre alışveriş merkezleri insanları daha da strese sokarmış. Çünkü oradaki her şey yapaydır. Ve insanlara bakacak olursak alışveriş merkezine gelen herkesin amacı aynıdır. Yemek yemek, alışveriş yapmak, vs. Ama doğaya çıkmak insanları daha çok rahatlatır.Çünkü doğa yapay değil Allah’ın yeryüzüne yaptığı nakışlardır.

IMG-20160315-WA0002

Yemyeşil ağaçlar, masmavi gökyüzü, daha bu günlerde yani baharda tomurcuklar açmış ağaçlar ve berrak su sesi herkesi apayrı bir dünyaya götürüyor sanki. Yoğunluktan kafası şişmiş, kaçacak yer arayan insanlar için çok güzel bir yer tavsiye ederim. Şairin yeri “Su Sesi” denilen çok güzel bir yer. Doğayla baş başa kalarak çok güzel bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

IMG-20160315-WA0001

Herkese tavsiye edeceğim bir yer. Ülkemizde böyle yerler çok şükür ki çok fazla. Hangi şehirde olursak olalım böyle huzur veren yerlere her zaman ihtiyacımız var. Herkes şehrine yakın ailesiyle birlikte bu tarz yerlere gidip kafa dinlemelidir.

Umarım göreceğiniz yerler arasında Su Sesi de olur. Hayırlı ve bol huzurlu hafta sonları diliyorum…

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.