Çarşamba , Şubat 22 2017
Home / Dekorasyon / Değişik Yemek Odası Dekorasyonları ile Evimizi Süsleyelim

Değişik Yemek Odası Dekorasyonları ile Evimizi Süsleyelim

    Değişik Yemek Odası Dekorasyonları Neler olabilir ?

Siz de “mutfağımı nasıl döşemeliyim, değişik bir mutfak dekorasyonu için ne yapmalıyım?” diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere alışılmıştan farklı olan mutfak dekorasyonlarından söz edeceğiz. Misafirlerinizi iyi ağırlamak, onları evinizin yerleşimiyle ve dekorasyonuyla etkilemek istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

 

Gün geçtikçe insanların, özellikle kadınların, kafasını kurcalayan ögelerin başında gelen şeylerden birisi de dekorasyondur. İnsanlar artık misafirlerine ve oturma alanlarına daha çok önem vermeye başladı. Öyle ki alternatif dünyada çok sayıda örnek bulabilirsiniz. Sağlığınızdan tutun da ruhsal gelişiminiz için gerekli olan uygun dekorasyon çeşitleri bile bulmak mümkün. Biz size bu yazımızda değişik mutfak dekorasyonlarından bahsedeceğiz.

 

Peki ne yapmalı? Mutfak nasıl dekore edilmeli?

Gün içinde sıklıkla uğradığınız mutfağınız elbette yine sizin zevkinize göre döşenmeli. Öncelikle yemek yerken zevk alacağınız bir masa, gözlerinizi yormayacak bir ışık, zevkinize göre seçilmiş yemek odası aksesuarları ile kolayca istediğiniz mutfak dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.  Mutfak dekorasyonunuza başlamadan önce ne istediğinizi mutlaka bilin ve kendi zevkinizi ortaya koymayı unutmayın.

 

Gelin kısaca örneklerimizi inceleyelim.

Taşlarla Kaplanmış Mutfak Dekorasyonu 

Son yıllarda karşımıza çıkan mutfak dekorasyonu ögelerinden birisi taşlardır. Mutfağa doğallık ve sertlik katan taşlar, her tarza uygun olarak üretilebiliyor. Taşlar tamamen doğal olmasına rağmen, ocaktan çıkmadığı için farklı bir kategoride yer almaktadır. Mutfak dekorasyonunda son zamanlarda en çok tercih sebebi olmasının doğal görüntüsünün çok büyük payı olduğunu düşünüyoruz. 

Minimal Mutfak Dekorasyonu

Yine son zamanlarda fazlaca gördüğümüz mutfak dekorasyonu, sadeliği ve kolaylığı seven insanlar için bulunmaz bir nimet. Sistematik olarak yerleştirilmiş mutfak aksesuarları hem işlerinizi kolaylaştıracak, hem de gözlerinizi yormayacaktır. Minimal mutfak dekorasyonunda çoğunlukla tek tip renk seçimleri olmalıdır. Örneğin fotoğraftaki gibi zeminle benzer renk ve desende mutfak dolapları ve bunları tamamlayan sandalye ve masa gibi.

 

Kraliyet Tarzı Mutfak Dekorasyonu 

Çok sık karşımıza çıkmamakla birlikte değişik mutfak dekorasyonlarında bir başka örnek kraliyet mutfak dekorasyonudur. Daha çok gösterişi ve ışıltıyı sevenlerin tercih ettiği bir mutfak dekorasyonu olan kraliyet mutfağı sizin de tercihleriniz arasında olabilir.

 

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın