Cuma , Şubat 24 2017
Home / Anne ve Çocuk / Aile Sağlığı / Kan İlacı İçerken Dikkat

Kan İlacı İçerken Dikkat

      Demir eksikliği  kişinin  yaşamını olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Kişide halsizlik, saçlarda dökülme ve parlaklık kaybı, ciltte sönüklük meydana gelir.

      Demir eksikliği kansızlık olarak bilinir. Tedavi sürecinde hastalar kilo almaktan çekinirler, çünkü demir eksikliği tedavisinde kullanılan ilaçlar kilo alımına sebep olur. İştah açarlar. İlacın alımı konusunda dikkat edilmesi gereken ilacın alım saatidir. Demir eksikliği tedavisinde kullanılan ilaçların iştah açıcı etkisinden kurtulmak için ilaçları yatmadan almak gerekir. Yemek yeme isteğinin en yoğun olduğu süre uykudayken geçeceği için kilo alımı en aza indirgenmiş olacaktır. İlacın alım saatine çok dikkat etmek gerekir. Düzenli kullanıldığında kişiyi günlük yaşamdan alıkoyan halsizlik, yorgunluk, saçların dökülmesi, parlaklığın gitmesi gibi etkileri yok olacaktır. Kişi güçlü, kaliteli bir yaşama kavuşmuş olacaktır.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın