Cuma , Şubat 24 2017
Home / Diyet ve Bakım / Daha İnce Görünmek İçin

Daha İnce Görünmek İçin

Birçok bayanın en büyük sıkıntılarından birisi daha ince görünmek kaygısıdır. Giydiği yakışsın, hoş dursun, zarif görünsün isterler. Veremediğimiz kilolarımız varsa, hayatın tadını kaçırmak yerine kendimizle barışık olup küçük hamlelerle daha zarif görünebiliriz.

  • Biz bayanların düştüğü hatalardan biri daha dar giyinerek zayıf görüneceğimizi düşünmek. Oysa dar kıyafetler fazlalık olan bölgelerimizi daha çok ortaya çıkarır. Bu nedenle tam bedenimizde kıyafetler tercih etmeliyiz. Çok geniş kıyafetler de bedeni daha büyük gösterir.
  • Boyumuz kısa ise mini etek yerine uzun eteklere yer açmalıyız. Uzun etekler boyumuzu daha uzun gösterirken zayıf görünmemizi de sağlarlar.
  • Duruş şeklimiz karın içeriye doğru ve omuzlar arkaya doğru çekilmiş şekilde olmalıdır. Düşük omuzlu durduğumuzda, kambur olma riski varken hem de elbiselerin kırışmış şekilde durarak çıkıntı ve fazlalık varmış gibi görünmeye neden olur. Belki de bir beden daha fazla görülebiliriz.
  • Daha narin görünmek için kıyafetlerdeki renk seçimi de çok önemlidir. Koyu renkler hem daha asil hem de zayıf görünmeyi sağlar. Siyah, kahverengi, lacivert gibi renkler iç karartıcı gibi gözükse de renkli kemerler ve takılarla canlılık katabiliriz.
  • Herkesin bildiği gibi hangi çeşit kıyafet olursa olsun yatay çizgiler her zaman insanları olduklarından kilolu gösterirler. Bu nedenle çizgili kıyafet tercih ediyorsak yatay çizgili değil, dikey çizgi olanı kullanmak gerekir.
  • Ayakkabı seçiminde ise topuklu ayakkabılar kullanılmalıdır. Boyumuzun uzun görünmesini sağlayarak ince bir görüntü oluşturacaktır.
  • Desenli kıyafetleri çok fazla giymemek gerekir. Bunun yerine desensiz yada az desenli kıyafetler seçmeliyiz. Karmaşık desenli kıyafetler iri görünmeye sebep olur.
  • Pantolon seçiminde ise bol ve pileli yerine, düz kesim olmasına dikkat etmeliyiz.
  • Saç bakımı için Saç Bakımı Yapın Göz Kamaştırın yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın