Cuma , Şubat 24 2017
Home / Diyet ve Bakım / Parlak ve Canlı Saçlar İçin Püf Noktalar

Parlak ve Canlı Saçlar İçin Püf Noktalar

Canlı, parlak, havalı saçlara sahip olmak hiç de zor değil. Hele de bakımlı olmayı, güzel görünmeyi seviyorsak. Bunun için evde yapabileceğimiz bazı ipuçlarını uygulamak gerekiyor. Böylece saçlarımızın bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabiliriz.

  • Kaliteli ve saç yapımıza uygun bir şampuanla saçlarımızı yıkamalıyız. Suyun sıcaklığını iyi ayarlayıp sıcak olmamasına dikkat etmeliyiz.
  •  Kuruturken başımızı öne eğerek saçlarınızı kurutmamız gerekiyor. Bu şekilde alttaki saçlar kabaracağı için düz şekilde durduğumuzda daha kabarık ve canlı saçlara kavuşmuş oluruz.
  • Sprey kullanımını yapıyorsak saçlarımızın uç bölgelerine sıkmak gerekiyor. Yüz bölgesinde kırışıklıklar oluşmuşsa saç rengimizi açık renk tercih etmeliyiz. Dalgalı saç modelleri de iyi bir seçim olacaktır. Saç dalgalarını korumak için ise Hint yağı ile masaj yapıp bir gece saçta bekletmek gerekmektedir.
  • Saçımızın sağlıklı bir şekilde ve kısa sürede uzamasını istiyorsak uçlarından kısa zaman aralıklarıyla kestirmek gerekir. Bu şekilde yıpranmanın önüne geçilmiş olunur. Saçlarımızın çabuk uzaması için ise taze olan zencefili robottan geçirdikten sonra kaynatıp saçımızı sürmeliyiz. Masaj yaptıktan sonra 15 dakika bekleyerek yıkayabiliriz.
  • Saçlarımızın dibinde iltihap varsa kekik suyu bulunmaz nimettir. Kekik suyu ile  ile saçımızı yıkadığımızda ve diplerine lavanta suyu sürdüğümüzde saç derimizdeki iltihap gider, hem de yeni saçlarımız oluşur.
  • Saçınızda kırıklar oluşmuş ise 5-6 damla kekik esansını ve bir miktar jojoba yağını karıştırıp, saç uçlarımıza güzelce sürmeliyiz. Yaklaşık 20 dakika sonra şampuanla yıkamalıyız.
  • Saç bakımı ile ilgili Saç Bakımı Yapın Göz Kamaştırın ve Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır yazılarına da göz atabilirsiniz.

 

 

 

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın