Cuma , Şubat 24 2017
Home / Diyet ve Bakım / Cilt Bakımı / Limon Yağının İnanılmaz Faydaları

Limon Yağının İnanılmaz Faydaları

  Gün geçtikçe doğal yöntemler kıymet kazanmaya başladı. Sanayi ilaçları yerine daha doğal etkisi olan bitkilere eğilim arttı. Artık insanlar eczaneler yerine aktarların yolunu tutmaya başladı. Bu yazımızda birçok alanda faydası bulunan limon yağını tanıtmaya çalışacağız. limon yağı limonun kabuklarından elde edilir. Hoş bir kokusu vardır. Faydaları ise neredeyse sayılamayacak kadar çok.
Hemen faydalarını sıralamaya başlayalım. Limon yağı çok iyi bir toksin atıcıdır. Cildimizde iyi bir tonik gibi etkilidir. Özellikle yağlı ciltlerde faydalıdır. Ciltteki yağı dengeler. Limon yağı cilt temizleyicisi olarak kullanılır. Aknelerin yok olmasına yardım eder. Sivilce oluşumunu engeller. Dişlerin beyazlamasına yardımcıdır. Mikropları öldürmede etkili olduğu için boğaz ağrılarına iyi gelir. Bakterilerin yok edilmesinde kuvvetli etkisi vardır. Uçuklar aniden çıkar ve ağrılıdır. Limon yağı uçukların ve siğillerin tedavisinde kullanılabilir. Zayıflamada yardımcıdır, çünkü iyi bir yağ yakıcıdır. Kış aylarında çok sık yaşanan boğaz enfeksiyonlarında, nezle ve gripte tedavi edici etkisi vardır. Bu hastalıklara yakalandığımızda gargara yaparak uygulayabiliriz. Yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatarak ağzımızı çalkalamalıyız. Kanı temizler. İdrar söktürücüdür. Cilde uygulandığında kan dolaşımını arttırır, esneklik ve canlılık kazandırır. Tansiyonun düşmesinde yardımcıdır. Ruhsal bozukluğu rahatlatır, canlılık ve yaşama sevinci katar. Saçların yıkanmasında son durulama suyuna kattığımızda saça canlılık verir, ölü deriden arındırır. Limon yağını kremlerinizi kullanırken 1 veya 2 damla damlatarak cildimize uygulayabiliriz. Kremsiz kullanacaksak sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayabiliriz.

Yazar Ayça Çimen

Biri otistik 3 çocuk annesiyim . Kendi evimin bekçisiyim. Çocuklarım ve sevdiklerim için yararlı olmaya çalışıyorum. Sorunlar paylaşıldıkça azalır. Ev yükünü kaldırmaya çalışan tüm annelere selam olsun.

Bir Cevap Yazın